#1 2013-02-09 18:13:44

Artemis13

Moderator

Punktów :   

Sesja - rasy

No więc dobra chłopaki, żeby wzbogacić nasze przyszłe sesje chciałbym podyskutować o potencjalnych unikalnych rasach. Oprócz typowców (elfy, krasnoludy, ludzie) oraz złośliwców (orkowie, ogry, gobliny, trolle) przydałoby się stworzyć ich więcej. Ja sam mam stworzoną i to w sposób całkiem rozbudowany, rasę gausharów - oparłem ją na rasie Jumi, pochodzącej z gry Legend of Mana, przy czym jednak znacznie przerobiłem i rozszerzyłem. Ponadto planuję zrobić coś podobnego z nefilimami, do czego skłonił mnie nowy DMC. Ale tutaj się jeszcze pobawię.
Otóż wpadłem na pomysł, żebyście i wy stworzyli jaką rasę. Piszcie swoje pomysły tutaj tylko wiadomo, bez przesady, żebyście nie zrobili Supermanów/Saiyanów:D
Co wy na to?

Offline

 

#2 2013-02-10 00:21:10

RagingRaven

Administrator

Punktów :   

Re: Sesja - rasy

MI UDAŁO SIĘ NA POCZEKANIU SKLECIĆ TAKIE COŚ...JEŚLI CHCECIE MOŻECIE TO DOWOLNIE ROZWINĄĆ

DZIKIE ELFY

Dzikie Elfy są odłamem Elfów Leśnych, powstały w wyniku odizolowania małych grupek Leśnych Elfów od skupisk swojej cywilizacji.
Odizolowanie z regóły było przyczyną wojen pomiędzy ludźmi a elfami.Większość z nas wyobraża sobie Elfy jako stworzenia bardzo inteligętne,taktowne, z idealnie prostą posturą i dobrymi manierami.
Dzikie elfu są całkiem inne , porzuciły tryb życia swoich pobratymców aby móc przetrwać w świecie w którym nie są łowcami lecz zwierzyną.Warunki w których sie znalazły zmusiły je do całkowitej zmiany swoich zachowań i przyzwyczjeń.
Pierwszą oznaką zdiczenie był zanik mowy. Elfy musiały nauczyć sie komunikować bez słów aby zminimalizować prawdopodobieństwo wykrycia przez drapieżnika, zaczęły sie komunikować za pomocą gestów, z czasem całkowicie straciły zdolność komunikacji werbalnej.
Drugą oznaką był nawyk zabijania wszystkiego co popadnie, wszystkiego co dało się zjeść, nawet stworzeń które Elfy szanowały i z uznania dla nich uważane były za święte.
Trzecią i najgorszą oznaką były coraz częściej pojawiające sie wśród nich praktyki kanibalistyczne.Elfy te w lesie są bardzo niebezpiecznie i prawie niewykrywalne więc stwarzaja realne zagrożenie dla ludzi jak i innych ras.
Elfy te występują w lasach całego kontynentu..Krótko mówiąc-jeśli spotkasz w lesie Dzikiego Elfa , nic już nie jest w stanie cię uratować


Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte (...), jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.

Offline

 

#3 2013-02-10 14:31:35

 ratchet450

Administrator

Punktów :   

Re: Sesja - rasy

Też mam jedną rasę

A więc:

Vile - to rasa stworzeń "ludziopodobnych", którzy są złączeni z siłami natury. I całe ciało składa się z roślin zielonych. Dlatego też mają ogromną podatność na płomienie (;D).
Historia: Vile to ludzie, którzy zostali wygnani ze swojego królestwa i postanowili zasiedlić dzikie, nieznane tereny. Po długim czasie w dziczy zaczęli mutować, a ich skóra zmieniła się rośliny,które wytrzymałością dorównują  normalnej ludzkiej skórze.

Cechy:
Nie chorują. Mają naturalny kamuflaż leśny. Niestety są bardzo podatne na ogień. Budują swoje osady z dostępnych materiałów leśnych. Nie potrzebują kopalni. Żywią się roślinami i grzybami.


Mam nadzieję, że się podoba

Offline

 

#4 2013-02-10 15:57:03

Artemis13

Moderator

Punktów :   

Re: Sesja - rasy

A więc tak:

Kamil, spotkałem się już w rozmaitych tekstach z dzikimi elfami, ale żadne z nich nie były aż TAK dzikie ;D Dobre jest. Dodałbym jednak, że podobnie jak wilki, polują w stadach, a praktyki kanibalistyczne występują jedynie wobec osobników starych, zniedołężniałych bądź upośledzonych/chorych. Czyli jak w naturze. Może ponadto występowanie samoistnych zaklęć - skoro pochodzą od rasy najbardziej magicznej;]
A może też coś w stylu, że bywają łapane w niewolę i wykorzystywane jako psy strażnicze?

Filip pomysł dobry, ale mało szczegółów;] Wart byłoby pomyśleć nad ich kontaktami między sobą, z innymi rasami i takie tam:D
Ale oryginalność jest

Offline

 

#5 2013-02-23 20:08:40

RagingRaven

Administrator

Punktów :   

Re: Sesja - rasy

Dremory- są panami innego świata, panami śmierci.Niewielu ludzi przeżyło spotkanie z Dremorą, ci którym się udało nie chcą o tym rozmawiać , w zasadzie nie chcą rozmawiać już o niczym(tracą mowę).
Dremory są jednymi z najpotężniejszych znanych istot.Z wyglądu Dremora przypomina idealnie czarny cień, o ksztaucie podobnym do dobrze zbudowanego człowieka. Nikt nie wie skąd pochodzą i co je sprowadza do naszego świata.Często pojawiają się w miejscach przesyconych magią,znany jest przypadek lasu w którym zamieszkała Dremora... od 600 lat nikt nie wyszedł z niego żywy.
Niektórzy z magów w pogoni za władzą i nieograniczoną mocą próbują przyzwać te istoty, lecz skutki są katastrofalne: Dremorę może przyzwać tylko naprawdę potężny mag , ale fakt ,że może ją przyzwać nie oznacza , że będzie w stanie ją kontrolować(nikt nie jest w stanie kontrolować Dremory...przynajmniej nikomu się na razie to nie udało)Z reguły zostaję przez nią pochłonięty co jeszcze bardziej zwiększa jej niszczycielską siłę.
Dremory nie da się zabić, można tylko niwelować skutki jej obecności , lub przy użuciu prastarej magii odesłać je tam skąd przybyły.


Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte (...), jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clanupk.pun.pl www.poke-fan.pun.pl www.bolly.pun.pl www.klasacpolitechnika.pun.pl www.fizjo3.pun.pl